בחרו עמוד

ארדואינו

arduino-r3

 

: לפני שלוש שנים כשאחי הכיר לי את סביבת הפיתוח של הצעצוע הזה ששמו

 ARDUINO

 התפעלתי, פשוט כמו פעם.

בלי סביבת פיתוח כבדה עם המון אופציות, בלי צורב נפרד, במחיר בדיחה ועם ים של אופציות.

הזמנתי סביבת פיתוח במחיר מופקע לכל הדעות והתחלתי לשחק. כאחד שמבין מצויין באלקטרוניקה, הבנתי מיד מה שגדולים ממני הבינו שנים לפני. הבנתי שהמלך הזקן של רכיבים יקרים ופתרונות וירטואוזים שממלכתו הלכה והצטצצמה עם השנים, פיתח לו ממלכה חדשה. ממלכה שכל ממזר יכול להיות בה מלך ליום אחד. ברור שאפשר לתכנת אותו גם בכלים אחרים, ברור שיש כאן ים של חומר, וברור שצריך ללמוד.

אבל , כשיחידת הפיתוח שלמה עם FTDI (ממיר USB ל SERIAL ) ועם נגדי הגנה סבירים, זה ללא תחרות.

עשיתי פרוייקטים עם מיקרו קונטרולרים בעבר, אבל זה היה הרבה יותר מסובך !

שנה לאחר מכן, כשהתחלתי לעבוד על פרוייקט QUALITY OF CARE , טבעי היה שאבחר בארדואינו עם כרטיס זיכרון  לשם ביצוע הפילוט. על הדרך הגיעו אנשים שהיו צריכים פרוייקטים ברובוטיקה , אלקטרוניקה וחלקם משולבים גם ארדואינו שנהניתי לעשות וללמוד.

התהליך בו מגיע סטודנט עם פרוייקט , המחיש לי את ההבדל בין סוגי סטודנטים ומכללות , וגם במידה רבה שיכלל את יכולת ההסתגלות שלי.

תמיד ידעתי להוציא פרוייקטים החוצה, אבל לא לעשות את זה בתקציב מינימלי ובזמן שיא.

אני חושב שאני יכול לכתוב מדריך לסטודנט איך עושים את זה נכון. או לפחות איך טועים פחות, ולומדים. אני חושב שעשיתי בסביבות ה – 30 פרוייקטים בארדואינו, חלקם פשוטים, וחלקם מסובכים מאוד. אין דרגת קושי אחידה . הפשוט ביותר היה מערכת לקליעה למטרה עם ניקוד, והמסובכת –  מערכת תעשיתית עם ראיה תלת מימדית סרוו ולייזר, משולבת מחשב וסנסורים.

כיף לא נורמלי! עבודת צוות של 3 אנשים בהם מעצב תעשייתי,מומחה לתלת מימד וראיה ממוחשבת ובנוסף שילבה פטנט שלי!

בשביל אותם שלא יודעים איך , או אילו שרוצים קיצור דרך, אנחנו עובדים.

עבורנו, זו לא עבודה – זה תחביב !