בחרו עמוד

לא תמיד יוצא לי לבצע פרוייקטים, לפעמים שקט ואין דברים דחופים. עכשיו חגים והכל שקט, זמן מצויין להזיז דברים שלא היו בעדיפות או סתם דברים שיכולים לעזור.

מזה זמן רב חסר לי כלי נוח לעבודות מכניות. הדרמל – כבודו במקומו מונח, ומקדחה ומברגה יש לכולנו. הייתי צריך משהו מהיר לביצוע פרוטוטיפים ובעיקר עץ פלסטיק וקופסאות.

יש לי צלקת ביד מפציעה עמוקה כשהדרמל התחלק (לא לדאוג יש כמה צלקות מתאונות כאלה ואחרות) ופעמים רבות הקידוח לא לגמרי מדוייק.

כיוון שנשארו לי כמה עשרות מנועי 24V עם 8 מ"מ ציר והספקים שלהם, והואיל ואחת המברגות הישנות שהשכן הביא לי לתקן שבקה חיים (הלאגר התפרק) חיפשתי דרך לשדך בין הפוטר 13 ממ של המברגה והמנוע.

האמת היא שלא ידעתי איך להפריד את המנוע של המברגה מהפוטר, ולאחר יום בא לי רעיון, ראיתי שבתוך הפוטר יש בורג. מברג עם זוית ומלחצים עשו את העבודה והפוטר שוחרר מציר המנוע הישן.

על המנוע שלי היה חור ולאחר שניסרתי קצת ושייפתי בורג 1/8 יכולתי לחבר את הפוטר כשהציר נכנס לתוכו.

הציר של המנוע עם המגרעת היה טיפה קטן יותר מהחור בפוטר. וגם לא היה לי בורג צד לסגור את הצד של ציר המנוע (כמו PULLY ). יברך אלוהים את ה PROPOXY … האפוקסי הגמיש והקל לעיבוד עשה גם כאן את עבודתו בצורה מושלמת כשהוא ממלא את הרווחים בין הציר לחור ההברגה. סגרתי חזק את הבורג , ודאתי שהכל ישר ו – נתתי לזה להתייבש.

חצובה ישבה אצלי מביקור ב ג'אנק פעם וחור קטן ומדוייק בשולחן קיבע את המנוע.

נשארה בעיית הבקרה, רציתי מהירות משתנה ולר רק היפוך כיוון שאותו עשיתי עם מפסק . חשבתי להשתמש ב דרלינגטון , אבל לא מצאתי כזה להספק גבוה. מאידך MOSFET יש לי מאות,

הכנתי פנל עם פוטנציוצטר,מפסק מחליף כיוון ,מפסק ON/OFF ושקע לספק ה 24V וחיברתי לתושבת האלומיניום.

ארדואינו אונו שה USB שלו והמייצבים נדפקו שימש לבקרה אחרי תכנות ה CPU על אחד תקין.

את הפוטנציומטר חיברתי כמובן לאנלוג ואת הMOSFET לפוטנציומטר.

השלמתי את המעגל עם קבל קטן על המתח למנוע וכמובן דיודת SHOTKEY משומשת וזה עבד יופי עם 2 ספקים . 7805 וקבל שנוספו ( עם בידוד !!!!!! ) לקרור האלומיניום החליפו את הספק השני , פתרו את בעיית הזרם הנפרד לבקרה.

נשאר רק לקבע את הארדואינו עם ברגים ודבק חם שחור לפנל ו טאדאאם !

נתתי למערכת כמה שעות להתייצב וזו התוצאה

IMG_20150926_095218.jpgIMG_20150926_095359.jpgIMG_20150926_095519.jpg