בחרו עמוד

לסיכום פרק חקרי בריחה

סיכום פרק חדרי בריחה

במשך 3 השנים האחרונות, בניתי את האלקטרוניקה והרובוטיקה של חדרי בריחה. בדרך כלל לוקח לי כחודשיים לעשות חדר בריחה (ON/OFF   ) וזה בעיקר בגלל תשתיות ותפאורה.

בדרך כלל בחדר בריחה ישנו אלמנט מרכזי ו10 אלמנטים נלווים. בשל הדימיון בחלק ניכר מהאלמנטים בין חדרי הבריחה (מנעולים מגנטיים, טיימרים קודים ומוסיקה) בניתי לי כלים שמאפשרים לי לעבוד יעיל. הבעייה מתחילה כשהאלמנטים בחדר לא סגורים או בעל החדר לא סגור על עצמו, ונמשכת כשהתשתיות לא מתאימות.

עם זאת, אני תמיד שמח לקבל אלמנטים מסובכים ויצאי דופן.  זה תמיד אתגר לעשות בפעם הראשונה אלמנט כזה.

עם הזמן מחסן החלקים גדל ונהיה מגוון יותר, מה שנותן לי יותר אופציות גם בתחומים אחרים.

נוצר מצב שבעצם יצא לי לבנות את החדר עם הבעלים שלו. והזמן יכול להגיע לחודשים רבים. וזה עולה לא מעט כסף. ועצבים.

למוד ניסיון מחדרים קודמים למדתי לא להתפשר על תשתיות ועל מחיר ליום ולא מחיר לפרוייקט.

ניתן להשוות חדר בריחה לבניית בית מ 0 כשיש רק סקיצות. ושטח אדמה.

לחדרים מהסוג הזה הכסף לשלם נגמר בדרך כלל עוד לפני שהתחלתי לעבוד. ולכן החלטתי לתת להם תנאי תשלום נדיבים כדי שיוכלו להשלים את הפרוייקט. לפעמים שנה ולפעמים יותר. במקרה הכי גרוע יבקשו דחייה של חודש חודשיים.

זו מערכת שבנוייה על אמון, וכל הצדדים יוצאים נשכרים.

מעולם לא חזר שיק וגם הלקוח לא התכחש לחובתו לשלם.

עד החודש שעבר כשלקוח ביטל שיק. מה שהראה לי שיש אנשים שלא יודעים להעריך גם בתחום הזה,…(לא לדאוג, עשיתי לבחור חדר ותיקנתי שני, הוא ישלם הכל בסוף – זה לא רק הכסף זה העלבון…).

אני עצמאי כמעט 40 שנה, היו לי אלפי לקוחות. היו שיקים שחזרו כי ללקוחות לא היה כיסוי. כולם בסוף שילמו ואפילו בשיקים של בנק הדואר. מעולם מישהו לא ביטל לי שיק! לכל היותר ביקש שלא אפקיד והוא יגיד לי מתי…

גם זה קורה, וחשבתי שנכון בסיכום פרק חדרי הבריחה ברזומה שלי, לספר גם על זה.וגם על הסיפוק כשרואים קבוצה יוצאת מחדר עם עינים נוצצות.